Peruus piirati inimeste liikumist sugude põhjal

 (20)
Peruus piirati inimeste liikumist sugude põhjal
Foto: Rodrigo Abd, AP

Peruu kehtestas karmid liikumispiirangud koroonaviiruse leviku takistamiseks soopõhiselt. Varem sel nädalal tegi sama ka Panama.

Mehed võivad kodust lahkuda esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti ning naised teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti. Pühapäeviti peavad kõik kodus istuma, vahendab BBC News.

Peruus on nakatumisjuhtumeid üle 1400 ja surnud on 55 inimest.

Peruu president Martín Vizcarra ütles eile, et senised kontrollimeetmed andsid küll häid tulemusi, aga siiski mitte seda, mida loodeti.

Vizcarra ütles, et uued soopõhised piirangud peaksid poolitama korraga avalikes kohtades liikuvate inimeste arvu.

Uued reeglid kehtivad esialgu 12. aprillini.

Siseminister Carlos Morán hoiatas, et reeglitest kinnipidamist kontrollivad politsei ja relvajõud.

„Pühapäeval peavad kõik kodus olema,“ ütles Morán. „Pangad ei tööta ning supermarketid, turud ja poed on suletud. Ei ole ka apteeke. Kellelgi ei ole õigustust lahkuda.“

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!