Permi veteranidele trükiti kogemata natsiplakatid

 (56)
Saksa sõdur
RIANovosti

Venemaal Permis ajas kohalikud sõjaveteranid maruvihaseks kirjastuse plakatikujundajate väike näpuviga. Nimelt olid Suure Isamaasõja veteranide austuseks mõeldud plakatil internetist leitud Saksa propagandaplakatitelt võetud pildid.

„See on lihtsalt pühaduseteotus,” ütles Permi krai veteranide komitee esimees Aleksandr Sergejev Daily Telegraphi vahendusel.

Komiteed ärritas eriti see, et plakatite valmistamise eest maksid veteranid ise. Plakatid oli kavas välja jagada enne võidu 65. aastapäeva 9. mail.

Permi raamatukirjastuse kujundajad ei suutnud nähtavasti natsidel ja nõukogude sõduritel vahet teha ning plakatil olevast kuuest fotost neljal on kujutatud pigem Saksa kui punaarmee sõdureid.

„Me oleme noored ja me ei näinud sõda. Me ei tea, kuidas fašistlikud sõdurid välja nägid,” ütles Permi raamatukirjastuse juhataja Svetlana Somova.

Permi krai veteranide komiteele anti võimalus plakatite kujundus enne trükki minekut üle vaadata, kuid komitee eakas esimees ei märganud vigu oma kehva silmanägemise tõttu.

Viga märgati alles siis, kui plakatid olid valmis trükitud ning rippusid Permi koolides ja valitsusasutustes.