Pekingi uusaastapidustused lõppesid tragöödiaga

 (3)
Pekingi uusaastapidustused lõppesid tragöödiaga
Scanpix

Vähemalt kaks inimest sai surma ja üle kahesaja vigastada kui Hiina uue aasta pidustused Pekingis päädisid tragöödiaga. Kannatada saanute seas on ka mitmeid väikseid lapsi.

Hiina Rahvavabariigi meedia teatel on viimastel andmetel riigi pealinnas Pekingis neljapäeval toimunud ilutulestikuga juhtunud õnnetuses kannatada saanute arvuks 223, vahendab infoagentuur Interfax.

Haiglasse toimetatute seas on ka vähemalt neli last, kes said erineva raskusastmega põletushaavu. Lastel said kannata näo piirkond ja silmade võrkkest.

Hiina rahvapolitsei teatel olid kaks hukkunud meest kasutanud põranda all toodetud petarde ja muid ilutulestikke. Hoolimata võimude karmidest meetmetest on must turg endiselt tugev ja eriti aktiviseerub see just uue kuu aasta saabumise eel.

Uus jänese/kassi aasta algas ida kalendri järgi 3. veebruaril. Traditsiooni järgi jätkub ilutulestiku kasutamine ja paugutamine veel vähemalt kaks nädalat. Petardid on nende pidustuste lahutamatu osa, uskumuste kohaselt aitab nende lõhkamine majade ees hoida halbu vaime eemal.

Kuu aasta saabumine on Hiina tähtsamaid pühasid ning perekonnad tulevad üle pikkade vahemaade just selleks puhuks kokku.