Peking kommenteeris eurovolinik Oettingeri juttu Hiina pilusilmadest: jahmatav üleolekutunne

 (11)
Peking kommenteeris eurovolinik Oettingeri juttu Hiina pilusilmadest: jahmatav üleolekutunne
Günther OettingerFoto: Stefan Boness/Ipon/SIPA

Hiina väljendas kolmapäeval oma põlgust Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja -ühiskonna voliniku Günther Oettingeri sõnakasutuse vastu. Oettinger nimetas oma sõnavõtus, millest tehtud video YouTube’i üles pandi, hiinlasi muu hulgas pilusilmadeks.

Oettinger pilkas varem sel kuul Hamburgis salaja filmitud sõnavõtus gruppi Hiina ministreid, öeldes, et „nende juuksed on kingaviksiga vasakult paremale kammitud“, vahendab AFP.

Anonüümne YouTube’i kasutaja „Sebas Travelling“, kes video eelmisel reedel üles pani, ütles, et Oettinger kasutas hiinlaste kohta ka sõnu „pilusilmad“ ja „võllaroad“.

„Asjaomased märkused paljastavad jahmatava üleolekutunde, mis on mõnedesse lääne poliitikutesse juurdunud,“ ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Hua Chunying pressikonverentsil. „Me loodame, et nad suudavad õppida, kuidas vaadelda ennast ja teisi objektiivselt ning austada ja kohelda teisi nagu võrdseid.“

Sõnavõtt oli mõnevõrra räpakas väljend, mis ei olnud mõeldud kuidagi lugupidamatult Hiina suhtes, teatas Oettinger laupäeval ajalehele Die Welt.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas reedel, et nimetas Oettingeri eelarvevoliniku kandidaadiks Bulgaaria esindaja Kristalina Georgieva asemele.