Peaminister Kopacz nimetas Vene motomeeste sõitu läbi Poola provokatsiooniks

 (94)
Peaminister Kopacz nimetas Vene motomeeste sõitu läbi Poola provokatsiooniks
Foto: Vassili Batanov, RIA Novosti

Vene mootorrattaklubi Notšnõje Volki sõit läbi Poola on provokatsioon, ütles Poola peaminister Ewa Kopacz. „Seda asja ümbritseb poliitiline mäng,“ ütles Kopacz raadiojaamale TOK FM.

5000-liikmeline jõuk kavatseb sõita läbi Poola Teise maailmasõja lõpu 70. aastapäeva tähistamiseks. Sõitu alustatakse Moskvast ja see on kavas lõpetada Berliinis, vahendab Poola Raadio.

Poola ajaleht Gazeta Wyborcza teatas, et Notšnõje Volki on oma esialgset marsruuti muutnud, et külastada ka Auschwitzi muuseumi. Allikas ütles Gazeta Wyborczale, et endist natside koonduslaagrit kavatsetakse külastada 29. aprillil.

Poola välisministeeriumi pressiesindaja Marcin Wojciechowski ei kommenteerinud Gazeta Wyborcza teateid, kuid Auschwitzi muuseum on kinnitanud, et „grupp venelasi“ on omale külastuse kinni pannud.

Lisaks sellele teatatakse, et Venemaa relvajõudude abistamise vabatahtlik ühing kavatseb Teise maailmasõja lõpu tähistamiseks autodega Moskvast Berliini sõita.

Seotud lood:

Rahvusvahelise Katõni motomatka (Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński) korraldaja Wiktor Węgrzyn kutsus võime üles Notšnõje Volki sõitu mitte segama.

„Aktsepteerime neid samamoodi, nagu nemad aktsepteerivad meid Venemaal,“ ütles Węgrzyn raadiojaamale ZET.

Poola asevälisminister Rafał Trzaskowski ütles varem, et on piirivalve otsustada, kas Vene tsiklimehed riiki lubada.