Pariisi lennujaamad olid tormi tõttu suletud

 (2)
Pariisi lennujaamad olid tormi tõttu suletud
AP/Scanpix

Teisipäeval Prantsusmaad tabanud kuni 160 kilomeetrise tunnikiirusega puhuvad tormituuled on sundinud Pariisis esimest korda 34 aasta jooksul sulgema mõlemad rahvusvahelised lennujaamad.

Kõik lennud Pariisi kahel tähtsamal lennuväljal, Charles de Gaulle’il (Roissy) ja Orlyl olid tühistatud kella 20-st esmaspäeva õhtul kuni 10-ni teisipäeva hommikul ja reisijaid paluti lennujaamadesse mitte koguneda, vahendab AFP.

Air France teatas, et broneeris Charles de Gaulle’i lennuvälja lähedal 2000 hotellituba. Lennuvälja ametnike teatel ööbis umbes 100 reisijat jaamahoones.

Regionaalsed lennujaamad Nantes’is, Brestis ja Rennes’is jäid avatuks, kuigi mitmed lennud jäid ära.

Kõige rängemalt tabas torm Prantsusmaa Atlandi ookeani rannikut, kuid tormi teele jäi ka kogu riigi lääne- ja põhjaosa.

Parvlaevad Bretaigne’i ja lähedalasuvate saarte vahel ei sõitnud, samuti lükati edasi esimene reis Roscoffist Plymouthi Suurbritannias.

Päästeteenistused said kümneid kõnesid murdunud puude ja elektrikatkestuste kohta. Samuti rebis tuul majadelt katuseid, kuid üldine olukord oli kontrolli all.

Mõnedes piirkondades katkestati langevate puude hirmus koolibussiliiklus ning Bordeaux’ piirkonnas keelati tuule tõttu veoautoliiklus.

Air France’i teatel on teisipäevaks oodata lendude suuri hilinemisi, kuid kui ilmateade on täpne, jätkuvad kõik pikamaalennud.