Pakistani president: meie riik on maailma suurim terrorismi ohver

 (4)
Pakistani president: meie riik on maailma suurim terrorismi ohver
Reuters/Scanpix

Pakistani president Asif Ali Zardari ütles, et Osama bin Ladeni tapmine tema riigis ei ole märk sellest, et Pakistan ei suuda terrorismi vastu võidelda. Zardari sõnul on Pakistan ehk maailma suurim terrorismi ohver.

Bin Laden tapeti USA eriüksuslaste poolt Pakistani linnas Abbottabadis ning USA ametnikud on väitnud, et Pakistan pidi teadma, et ta seal asub, vahendab BBC News.

Abbottabadis asuv hoonetekompleks asub vaid mõnesaja meetri kaugusel Pakistani sõjaväeakadeemiast.

Washington Postis avaldatud artiklis lükkab Zardari aga kõik süüdistused pahameelega tagasi ja väidab, et Pakistan ei ole kunagi olnud ega hakka kunagi olema fanatismi kants, mida sageli meedias väidetakse.

„Sellised alusetud spekulatsioonid võivad olla põnevate uudiste aluseks, kuid ei vasta tegelikkusele,“ ütles Zardari. „Pakistanil on sama palju põhjust põlata al-Qaidat kui teistel riikidel. Sõda terrorismiga on sama palju Pakistani sõda kui Ameerika sõda.“

Zardari sõnul on Pakistan, mis on kannatanud korduvate terrorirünnakute all tsiviilisikute ja julgeolekuteenistuste vastu, maksnud tohutut hinda oma terrorismivastaste seisukohtade eest.

„Rohkem meie sõdureid on hukkunud kui NATO-l ohvreid kokku on. 2000 politseinikku ja 30 000 süütut tsiviilisikut ning põlvakonnajagu sotsiaalset arengut on kaotatud,“ ütles Zardari.