Pakistan kinnitas terroristide vahistamist

 (2)
Pakistan kinnitas terroristide vahistamist
AFP/Scanpix

Pakistani peaminister kinnitas, et võimud on vahistanud kaks islamistliku rühmituse Lashkar-e-Taiba (LeT) tippjuhti, keda India süüdistab Mumbai terrorirünnakute organiseerimises.

Lashkar-e-Taiba operatiivkomandör Zarar Shah ja Zakir Rehman Lakhvi, kelle tabamisest teatati teisipäeval, on viimastel päevadel vahistatud mässuliste hulgas, teatas Pakistani peaminister Yousuf Raza Gilani CNN-i vahendusel.

Gilani ei kinnitanud Masood Azhari vahistamist, kes on teise relvarühmituse, Jaish-e-Muhammadi juht.

Kolm päeva tagasi korraldasid Pakistani julgeolekujõud LeT laagris Pakistani kontrolli all oleva Kašmiiri pealinna Muzaffarabadi lähedal haarangu.

Nii LeT kui Jaish-e-Muhammad loodi võitluseks India võimu vastu jagatud Kašmiiris ning mõlemad keelustati 2001. aastal pärast rünnakut India parlamendi vastu.

USA valitsuse andmetel on Lakhvi juhtinud LeT sõjalisi operatsioone Kagu-Aasias, Tšetšeenias, Bosnias ja Iraagis.

Pakistani kaitseminister Choudry Mukhtar Ahmed ütles, et Lakhvi ja Azhar vahistati esmaspäeval. Azhar on olnud Pakistanis alates 1999. aastast, kui ta vabastati India vanglast vahetuskaubana kaaperdatud India lennuki reisijate vastu.

India võimud väidavad, et ainuke ellujäänud Mumbai terrorist ütles, et sai väljaõppe LeT laagris Muzaffarabadi lähedal koos veel üheksa ründajaga, kes tapeti. Pakistani ametnike sõnul on kokku arreteeritud vähemalt 15 inimest.