Paduvihm ja üleujutused on Edela-Prantsusmaal nõudnud 13 inimelu

 (3)
Paduvihm ja üleujutused on Edela-Prantsusmaal nõudnud 13 inimelu
Foto: ERIC CABANIS, AFP

Prantsusmaa populaarses turismipiirkonnas Carcassonne’i ümbruses on 13 inimest hukkunud paduvihmade tekitatud üleujutuse tõttu. Kõik surmajuhtumist leidsid aset Aude’i departemangus Edela-Prantsusmaal.

Üks ohvritest oli naine, kelle tulvevesi viis kaasa Villardonneli linnas ning kaks inimest leiti surnuna Villegailhenci linnas, teatas Aude’i departemangu prefekt Alain Thirion BFM TV-le, vahendab The Local.

Üks inimene sai vigastada, kui Cuxacis varises kokku maja.

Aude’is, kus on eriti palju vihma sadanud, anti punane häire, mis tähendab, et inimesed peaksid olema ülimalt valvel erakordse intensiivsusega ohtliku ilma tõttu.

Tuletõrjujad on saanud eile ja täna üle 250 väljakutse.

Aude’i jõgi tõusis tasemele, mida pole nähtud enam kui sada aastat.

Carcassonne’is sadas viie tunni jooksul 160-180 millimeetrit vihma, mis on viie kuu norm, teatas Thirion.

Carcassonne’i linnapea Gérard Larrat ütles, et on üha suuremas mures tõusva veetaseme pärast. Kella nelja ajal öösel oli veetase kolm meetrit ja peale kella 10 hommikul viis meetrit üle tavapärase.

Larrat’ sõnul on koolid ja ettevõtted suletud.

Kõige rohkem said kannatada Villemoustaussou, Villegailhenci, Conques’i, Villardonneli, Floure’i ja Trèbes’i omavalitsused. Trèbes’is tõusis veetase viie tunniga kaheksa meetrit.

Oranž häire anti veel kuues Lõuna-Prantsusmaa departemangus. Need on Aveyron, Hérault, Tarn-et-Garonne, Haute-Garonne ja Pyrénées-Orientales.