Paavst lubas vaimulikest pedofiilide tegude kinnimätsimise lõpetada, paludes kõigilt abi

 (18)
Paavst
PaavstFoto: Stefano Rellandini, REUTERS

Paavst Franciscus ütles täna pöördumises kõikidele maailma katoliiklastele, et kirikul on vaja neist igaühe abi, et juurida sellest välja „surmakultuur“.

Oma kirjas „Jumala inimestele“, lubas Franciscus, et kirik ei hakka enam kinnimätsima ühtki seksuaalkuritegu ega varjama nende toimepanemist või kaitsma nende toimepanijat.

Ta märkis, et oluline on ka seniste süüdlaste ülesleidmine ja seaduse ees vastutusele võtmine, ja palus kannatanutelt andestust, mõistes hukka katoliku kiriku enda, rääkides kirikujuhtidest, kelle jaoks oli omal ajal kuritegude kinnimätmisega tegeledes olulisem enda maine kui laste heaolu.

„Oleme mõistnud, et need haavad ei kao kunagi ja seetõttu tuleb meil need julmused jõuliselt hukka mõista ja ühendada jõud selle surmakultuuri kaotamiseks,“ sõnas ta.

Tänane paavst Franciscuse avaldus, mis kajastab katoliku kiriku pedofiiliaskandaale, on esmakordselt adresseeritud kõikidele maailma katoliiklastele. Avaldus tuleb ajal, mil kirikul ja selle juhtidel tuleb mitmetes riikides, sh Ameerika Ühendriikides ja Austraalias aru anda massiliste pedofiiliajuhtumite ja nende kinnimätsimise katsete kohta.