Paavst Johannes Paulus II suremas

 (110)
Paavst Johannes Paulus II
AFP/Scanpix

Laupäeva varahommikul olid paavst Johannes Paulus II süda ja neerud üles ütlemas, kardinal Javier Lozano Barragan, Vatikani tervishoiuameti juht kinnitas, et arstide sõnul enam elulootust ei ole ja paavst on suremas.

Miljonid usklikud kogu maailmast tulid Vatikani paavstile viimast korda austust avaldama, paljud nutsid, põlvitasid ja hoidsid käes küünlaid, kui nad kirikupea eest palvetasid, vahendab EPL Online AP/Reutersi uudist.

Pöördudes umbes 70 000 Püha Peetruse väljakule kogunenud inimese poole, ütles paavsti peavikaar Angelo Comastri, et „täna õhtul või öösel avab Kristus paavstile ukse”.

Seitse kardinali on juba teatanud, et lendavad Rooma. Pärast ametlikku leinaperioodi peavad kardinalid valima Sixtuse kabelis Johannes Paulus II mantlipärija.

Paavst kirjutas reedel oma erasekretäri, peapiiskop Stanislaw Dziwiszi abiga nõunikele väikese kirja. „Ma olen õnnelik ja teie peaksite ka olema,” kirjutas Püha Isa. „Palvetagem koos rõõmuga.”

84-aastase Johannes Paulus II tervis läks reede õhtul veel halvemaks kui see juba oli. Vatikan teatas, et kliiniline pilt näitab südame-hingamisteede ning neerupuudulikkust.

Neljapäeval tabas paavsti kuseteedepõletik, südamevereringe kollaps, südameatakk ja šokk..