Paavst Franciscuselt võeti Itaalia meedia teatel koroonaviiruse proov, mis osutus negatiivseks

 (3)
Paavst Franciscuselt võeti Itaalia meedia teatel koroonaviiruse proov, mis osutus negatiivseks
Foto: VATICAN via REUTERS

Külmetushaiguse käes kannatavalt paavst Franciscuselt on võetud koroonaviiruse proov, mis aga osutus negatiivseks, teatas Itaalia ajaleht Il Messaggero täna.

Vatikani pressiesindaja Matteo Bruni ütles, et ei kommenteeri praegu seda teadet. 83-aastane paavst, kellel on aastakümneid tagasi haiguse tõttu eemaldatud osa kopsust, tühistas eelmisel nädalal enamiku audientse, vahendab Reuters.

Itaalia on üks maailma suuremaid koroonaviiruse koldeid.

Täna kasvas koroonaviirusesse surnute arv Itaalias 52-ni, kui eile oli see veel 34. Nakatumisjuhtumite arv Itaalias ületas 2000 piiri, mis on Euroopa suurim.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!