Paavst Franciscus kinnitas Ema Teresa pühakuks kuulutamiseks vajaliku imeteo

 (23)
Paavst Franciscus kinnitas Ema Teresa pühakuks kuulutamiseks vajaliku imeteo
Ema TeresaFoto: Vladimir Vjatkin, RIA Novosti

Paavst Franciscus tunnustas imetegu, mida on vaja kõige vaesemate eest hoolitsenud nunna Ema Teresa pühakuks kuulutamiseks kaks aastakümmet pärast tema surma.

Vatikan teatas reedel, et Franciscus kiitis neljapäeval oma 79. sünnipäeval toimunud audientsil heaks dekreedi mis seostab sündinud ime Ema Teresa eestpalvega, vahendab Associated Press.

Mingit kuupäeva kanoniseerimiseks ei määratud, kuid Itaalia meedia on spekuleerinud, et tseremoonia leiab aset järgmise aasta septembri esimesel nädalal Ema Teresa surma-aastapäeval ja Franciscuse pühal halastusaastal.

Nobeli rahupreemia laureaat Ema Teresa suri 1997. aasta 5. septembril 87-aastasena.

Selleks ajaks oli Ema Teresa Indias Kolkatas baseeruval ordul ligi 4000 nunna ning umbes 600 orbudekodu, supikööki, kodutute varjupaika ja kliinikut üle maailma.

1910. aastal Albaanias sündinud Agnes Gonxha Bojaxhiu ehk Ema Teresa kuulutati õndsaks 2003. aastal Roomas pärast seda, kui Vatikan teatas, et ühe India naise palved Ema Teresa poole parandasid ta ravimatust kasvajast.

Kanoniseerimiseks vajalik imetegu puudutab ühe Brasiilia mehe seletamatut paranemist 2008. aastal. Vatikan kinnitas, et mehe naise palved Ema Teresa poole eestpalve saamiseks viisid paranemiseni koomast.