Paadunud pätt lasi USAs maha kolm politseinikku

 (43)
Paadunud pätt lasi USAs maha kolm politseinikku
AP/Scanpix

Üks politseinik võitleb haiglas oma elu eest ja kolm on surnud, pärast seda kui „laialdase kriminaalse ajalooga” tingimisi vanglast vabanenud mees avas rutiinse liikluspolitsei dokumendikontrolli käigus tule ja tappis hiljem teda tabada püüdnud eriüksuslased.

Ka püssimees ise sai laupäeval toimunud veresauna lõpetuseks surma. California osariigi Oaklandi politsei teatel oli päev kohaliku ajaloo veriseim.Varem pole kunagi kolm politseinikku ühel päeval ametikohuste täitmisel hukkunud, vahendab Associated Press.

Tapatöö sai alguse pärastlõunal, kui kaks mootorratastel patrullinud politseinikku peatasid linna idaosas 1995. aasta Buicki. Autoroolis olnud mees avas tule, tappes 40-aastase seersant Mark Dunakini ja haavates raskelt 41-aastast John Hege’i.

Seejärel põgenes mees jalgsi. Algas laiaulatuslik tagaajamine, millest võtsid osa kümned politseinikud Oaklandist, California maanteepatrullist ja Alameda maakonna abišerifid. Oaklandi idaosa suleti liikluseks.

Kaks tundi hiljem sai üks politseinik anonüümse vihje, et püssimees peidab end lähedalasuvas kortermajas.

SWAT eriüksuslased sisenesid korterisse selle läbiotsimiseks. Püssimees avas nende pihta tule.

Hukkusid 43-aastane seersant Ervin Romans ja 35-aastane seersant Daniel Sakai. Kolmas politseinik sai kuulist kriimustada.

Ülejäänud eriüksuslased vastasid tulele ja tapsid püssimehe, kelleks osutus 26-aastane Lovelle Mixon.

Politseinik Hege’il on ajukahjustus ja ta ei pruugi ellu jääda, ütles tema isa laupäeval.

Mixon kasutas politsei teatel kaht erinevat relva. Tal oli pikk kuriteguderegister ja ta oli tagaotsitav.

Pühapäeval kavatseb Oaklandi lennata California osariigi kuberner Arnold Schwarzenegger, et kohtuda politseinike ja linnapea Ron Dellumsiga.