Oxfordi ülikooli kirjastus keelas sealiha ja sigade mainimise, et mitte solvata moslemeid ja juute

 (133)
Oxfordi ülikooli kirjastus keelas sealiha ja sigade mainimise, et mitte solvata moslemeid ja juute
Foto: Sven Arbet

Üks suuremaid haridusalaseid kirjastusi maailmas Oxford University Press (OUP) hoiatas oma autoreid, et nad ei mainiks oma raamatutes sigu ega vorste, et vältida solvamist.

OUP teatas, et kõigis raamatutes tuleb arvestada teiste kultuuridega, kui loodetakse raamatuid müüa üle maailma, vahendab International Business Times.

Selle tulemusena on akadeemiline kirjastus välja andnud juhtnöörid, milles antakse autoritele nõu vältida sigade või kõige muu sealihana kujuteldava mainimine, et mitte solvata moslemeid või juute.

„Meie materjale müüakse ligi 200 riigis ning sellest lähtuvalt ja oma kohustusi kuidagi täitmata jätmata, julgustame me mõningaid haridusmaterjalide autoreid austusega arvesse võtma kultuurilisi erinevusi ja tundlikke teemasid,“ ütles OUP pressiesindaja. „Juhtnöörid haridusmaterjalide jaoks erinevad geograafiliselt ega puuduta meie akadeemilist kirjastamist.“

Suurbritannia moslemist parlamendiliige Khalid Mahmood nimetas selliseid juhtnööre naeruväärseiks.

Juudi seadused keelavad sealiha söömise, mitte sõna või looma mainimise, kust see pärit on,“ lisas juudikogukonna esindaja.