Otsitakse seitset uut maailmaimet

 (78)

Šveitsis asuv organisatsioon on asunud koostama nimekirja uuest seitsmest maailmaimest, praeguseks on sõelale jäänud 21 imet algsest 77 objektist.

21 objekti hulgast valitakse seitse viimast välja telefonihääletuse teel, mis toimub kogu 2006. aasta vältel ning seda üle terve maailma, teatab PM.

Kõik uued maailmaimede objektid peavad olema inimkäte valmistatud, lõplikult valminud 2000. aastaks ning “vastuvõetavalt” säilinud.

Uued maailmaimed kuulutatakse välja 1. jaanuaril 2007.

Vanaaja ehitistest on praeguses nimekirjas nii Egiptuse Giza püramiidid, Rooma Colosseum, Jordaania antiikne linn Petra, Briti Stoneheng ja Suur Hiina müür.

Tänapäevastest on Eiffeli torn, New Yorgi Vabadussammas ja Sydney ooperimaja.

Lisaks on nimekirjas Ateena Akropol, Hispaania Alhambra palee, Kambodža Angkor Wati tempel, maiade linna Chichen Itza jäänused Mehhikos, Kyomizu tempel Jaapanis, Moskva Kreml, Taj Mahali tempel Indias ja ajalooline Mali linn Timbuktu.

Organisatsiooni New Seven Wonders Foundation üks juht Frederico Mayori sõnul soovitakse selle aktsiooniga tõmmata tähelepanu maailmapärandi hävimisele.

Seitset maailmaimet on valitud alates antiikajast, 3. sajandist e.Kr ning tol ajal asusid kõik need imed Vahemere-äärse tsivilisatsiooni alal. Sagedamini on sinna hulka arvatud Egiptuse Giza püramiidid, Babüloni Semiramise rippaiad, Efesose Artemise tempel, Olümpia Zeusi kuju, Halikarnassose mausoleum, Rhodose koloss ja Aleksandria sadamas asunud Pharose tuletorn.