OTSEBLOGI ja FOTOD | Indoneesias kukkus reisilennuk 188 inimesega pardal merre

 (78)
OTSEBLOGI ja FOTOD | Indoneesias kukkus reisilennuk 188 inimesega pardal merre
Foto: HANDOUT, AFP

Lion Airi reisilennuk Boeing 737, mille pardal oli 188 inimest, kukkus veidi aega pärast Indoneesia pealinna Jakarta lennuväljalt õhkutõusmist merre. Lennik pidi lendama Bangka Belitungi saarte peamisse linna Pangkal Pinangi.

Lennuki side lennukontrolliga kadus mõned minutid pärast õhkutõusmist ning viimati asus lennuk mere kohal. Võimalike ellujäänute kohta andmeid ei ole.

Lennuki näol oli tegemist uut tüüpi Boeing 737 MAX 8-ga, mis on kasutusel alates 2016. aastast. Flightradar24 andmetel anti lennuk Lion Airile üle selle aasta augustis.

Lend JT 610 tõusis Jakartast õhku kohaliku aja järgi täna kell 6.20. Pangkal Pinangi Depati Amiri lennuväljale pidi see jõudma umbes tund hiljem, kuid lennukiga kadus side pärast 13-minutilist lendu.

Piloot oli enne seda palunud luba Jakarta Soekarno-Hatta lennuväljale naasta, teatas Pangkal Pinangi otsingu- ja päästebüroo juht Danang Priandoko kohalikule väljaandele Kompas.

Pressikonverentsil öeldi, et lennuki pardal oli 178 täiskasvanut, üks väikelaps ja kaks beebit ning kaks pilooti ja viis lennusaatjat.

Indoneesia katastroofiagentuuri juht Sutopo Purwo Nugroho jagas Twitteris pilte lennukilt pärit esemetest, mis leiti merest.

Lion Air on Indoneesia noorimaid, aga suurimaid lennufirmasid. See jõudis viie aasta eest uudistesse ka õnnetusega, kus Bali saarel maanduda püüdnud lennuk Boeing 737-800 hoopis meres lõpetas. Pardal viibinutest keegi surma ei saanud. 2004. aastal purunes Lion Airi lennuk maandumisel Solos. Siis hukkus 25 inimest. 2011. ja 2012. aastal avastati Lion Airi pilootide valdusest metamfetamiine.

Seotud lood:

Indoneesia lennuõnnetus
Välisminister Mikser avaldas kaastunnet Indoneesia lennukatastroofi ohvrite lähedastele Välisminister Sven Mikser saatis oma Indoneesia kolleegile Retno Lestari Priansari Marsudile kaastundekirja seoses Indoneesias aset leidnud lennuõnnetusega. „Olen oma mõtetes ohvrite lähedaste ja kõigi nendega, keda see kohutav lennukatastroof puudutas. Eesti valitsuse ja rahva nimel avaldan sügavat kaastunnet kannatanute perekondadele ja tervele Indoneesia rahvale,“ ütles Mikser. Lion Airi reisilennuk JT610 Jakartast Pangkal Pinangi kukkus merre esmaspäeva hommikul. Pardal oli 189 reisijat ja meeskonnaliiget.
Indoneesia võimud ei usu, et kedagi elusana leitakse.
Indoneesia ametniku sõnul lubati lennukil lennuväljale naasta pärast 2-3-minutilist lendu.
Päästjad on leidnud lennuki allakukkumispaigast inimeste kehaosi.
Lion Airi juhi sõnul oli reisijate hulgas itaallane.
Austraalia soovitas valitsusametnikel ja valitsuse heaks lepinguliselt töötavatel inimestel Lion Airiga enam mitte lennata.
Lion Air teatas lennuki meeskonnaliikmete nimed. Kapten oli Indiast New Delhist pärit Bhavye Suneja. Linkedini profiili järgi on ta Lion Airis töötanud alates 2011. aasta märtsist ja on kogunud 6000 lennutundi. Teisel piloodil Harvinol on lennukogemust 5000 tundi. Lennusaatjad olid Shintia Melina, Citra Noivita Anggelia, Alviani Hidayatul Solikha, Damayanti Simarmata, Mery Yulianda ja Deny Maula.
Lion Airi tegevjuht Edward Sirait teatas, et lennukil oli tehniline probleem juba eile õhtul. Siraiti sõnul lendas lennuk Denpasarist Jakartasse, kui piloodid probleemist teatasid. Sirait kinnitas aga, et insenerid tunnistasid lennuki täna hommikul lennukõlbulikuks.
Vesi on õnnetuskohal 30-35 meetrit sügav. Lennuandmed näitavad äkilist ja järsku laskumist merre.
Indoneesia kinnitas ametlikult, et lennujuhid lubasid lennukil Jakartasse tagasi pöörduda. Seejärel kadus aga lennukiga side.
Lennuki tükid: https://twitter.com/humas_basarnas/status/1056763325093048320?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1056763325093048320&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theguardian.com%2Fworld%2Flive%2F2018%2Foct%2F29%2Flion-air-crash-rescue-teams-search-waters-off-jakarta-for-flight-jt610
Indoneesia transpordiohutuse komitee ametniku Soerjanto Tjahjoni sõnul ei saa õnnetuse põhjust enne kindlaks teha, kui leitakse mustad kastid.
Lion Airi teatel oli piloodil ja teisel piloodil kahepeale kokku kogemust 11 000 lennutundi.