OSCE: Vene telekanalid on propagandamasinad

 (46)
Vene televisioon
AFP/Scanpix

Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni OSCE meediavabaduse volinik Miklós Haraszti ütles, et riigi kontrollitavad telekanalid kitsendavad demokraatiat Venemaal, Valgevenes, Kesk-Aasias ja Lõuna-Kaukaasias.

„Me ei saa rääkida vabadest valimistest, me ei saa rääkida tõelisest demokraatiast, kui enamik inimestest saavad oma informatsiooni telekanalist, mis kas kindlalt valitsuse kontrolli all või valitsusjuhtide semude ja sugulaste omanduses,” ütles Haraszti Associated Pressi vahendusel. „Kui riigis on nimeliselt avalik-õiguslik ringhääling, on see tegelikult vaid valitsuse propagandamasin.”

Venemaa president Dmitri Medvedev ütles esmaspäeval, et ei näe Venemaa meediavabaduses mingit tagasiminekut ja valitsuse oponentidel pole raske oma sõnumit edastada.

Autoritaarses Valgevenes kontrollib televisiooni riik ja sõltumatut meediat kiusatakse pidevalt taga.

Lääneriigid ja inimõigusteorganisatsioonid on kutsunud Aserbaidžaani valitsust üle lõpetama surve avaldamise sõltumatule meediale. Samuti on väljendatud muret meediavabaduse piiramise üle kõigis viies Kesk-Aasia riigis — Kasahstanis, Kõrgõzstanis, Tadžikistanis, Türkmenistanis ja Usbekistanis.