Osama bin Laden tapeti laskudega pähe ja rinda

 (23)
Osama bin Laden tapeti laskudega pähe ja rinda
AP/Scanpix

USA presidendi Barack Obama administratsiooni kõrge ametnik teatas, et Osama bin Ladenit tulistati pähe ja rinda. Valge Maja terrorismivastase võitluse nõunik John Brennan ütles, et al-Qaida juhi viibimine hoonetekompleksis, kus ta tabati polnud päris kindel, kui president rünnakuks loa andis.

„See oli ilmselt kõige pinevam aeg nende inimeste elus, kes eile siia kogunenud olid,“ ütles Brennan esmaspäeva pärastlõunal CNN-ile. „Minutid venisid nagu päevad ning president oli väga mures meie inimeste turvalisuse pärast.“

„Kui meid lõpuks informeeriti, et need isikud, kes majja sisenesid, leidsid isiku, keda pidasid bin Ladeniks, oli see kõigile tohutu kergendus,“ ütles Brennan.

Brennani sõnul hukkus peale bin Ladeni veel neli inimest, sealhulgas bin Ladeni poeg ja üks naine. Väidetavalt kasutas bin Laden naist inimkilbina.

Ühe ametniku sõnul ei olnud tegemist bin Ladeni abikaasaga ja teda siiski ei kasutatud kilbina. Sama ametniku sõnul polnud bin Ladenil ka relva, nagu varem teatati.

Ametnike sõnul on olemas ka foto bin Ladenist kuulihaavaga pea küljel. Selle kohta, kas foto avaldatakse või millal seda tehakse, pole otsust vastu võetud.

Brennan ütles esmaspäeval, et on kujuteldamatu, et bin Laden ei saanud mingit toetust Pakistanilt, kus tal ennast varjata lasti. Samas keeldus Brennan spekuleerimast, kas oma osa on ka Pakistani valitsusel.

CIA direktor Leon Panetta teatas pöördumises agentuuri töötajate poole, et terroristid kavandavad pea kindlalt kättemaksu bin Ladeni tapmise eest.

USA diplomaatilised esindused üle kogu maailma asetati häireseisundisse ning riigidepartemang esines ülemaailmse hoiatusega kõigile ameeriklastele.