Osa Venezuelast, sealhulgas Caracasest tabas jälle elektrikatkestus

 (25)
Osa Venezuelast, sealhulgas Caracasest tabas jälle elektrikatkestus
FOTO: YURI CORTEZ, AFP

Venezuelas levis eile uus elektrikatkestus, mis tabas muu hulgas ka suurt osa pealinnast Caracasest. Eelmisest üleriiklikust elektrikatkestusest, mis Venezuela halvas, on möödas vaid kaks nädalat.

Caracases kadus elekter kohaliku aja järgi umbes kell 13.20 kesklinnas, vahendab AFP.

Pärast öö saabumist olid paljude kortermajade aknad Caracases, kus elab umbes kuus miljonit inimest, taas valged ja valgusfoorid töötasid uuesti, aga teistest osariikidest teatati endiselt pimedusest olemisest.

Venezuela kommunikatsiooniminister Jorge Rodríguez süüdistas elektrikatkestuses rünnakut Guri tammi juures, mis annab 30 miljoni elanikuga Venezuelale 80 protsenti elektrist.

„Mis (eelmisel korral) võttis aega päevi, aeti nüüd korda vaid mõne tunniga,” ütles Rodríguez, kelle sõnul parandati rike rekordajaga.

Varem teatas kohalik ajaleht, et elektrit ei olnud ka Venezuela peamisel rahvusvahelisel lennuväljal Caracase lähedal.

Mobiiltelefonisignaalis oli häireid ja puudus telepilt. Poed tõmbasid kiiresti ette aknakatted, kartes rüüstajaid.

Rodríguez süüdistas riigitelevisioonis opositsiooni, mis tahtvat põhjustada elanikkonnale ülimat ebamugavust.

USA ja paljude teiste riikide poolt ajutise presidendina tunnustatav opositsiooniliider Juan Guaidó ütles Twitteris, et president Nicolás Maduro valitsus kasutab neid hetki desinformatsiooni levitamiseks ja ärevuse tekitamiseks.

Seotud lood:

Guaidó sõnul puudutas elektrikatkestus Venezuela 23 osariigist vähemalt 17 ning ka suurt osa Caracase pealinnaringkonda. Internetti ei olnud 57 protsendis Venezuelast.

Twitteri kasutajate sõnul puudutas see suurlinnu riigi lääneosas – Barquisimetot, Maracaibot ja Barinast.

Eelmine elektrikatkestus algas 7. märtsil ja kestis nädala. Haiglates suri sel ajal üle tosina patsiendi, peatus ühistransport, elutähtsas naftasektoris aeglustus tootmine ja peatus veega varustamine, mistõttu pidid inimesed kasutama saastunud veeallikaid.