Ongi kõik: Islamiriik tõrjuti ka oma viimasest kantsist välja

 (138)
Ongi kõik: Islamiriik tõrjuti ka oma viimasest kantsist välja
Foto: AFP

Tänane Eesti Päevaleht kirjutas, et äärmusorganisatsioon Islamiriik kontrollib veel kõigest 50 ruutkilomeetri suurust maa-ala, sh Hajini linna, kus on nende peakorter. Äsjaste teadete kohaselt suudeti see terrorirühmituse viimane kants nüüd viimaks vallutada.

Juba mitmendat kuud on vältanud lahingud ISIS-e võitlejatega, et Hajini tagasi võtta.

Vaatlusorganisatsiooni Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse juht Rami Abdel Rahman teatas täna märgiliselt, et viimaks pärast nädalapikkust võitlemist ja õhulööke õnnestus peamiselt kurdidest koosnevatel SDF-i vägedel Islamiriik Hajinist välja lüüa, vahendab uudisteagentuur Reuters.
Tema sõnul usutakse, et üks või kaks päeva läheb veel aega, et vabaneda veel viimastest vastupanu osutavatest väikestest pühasõdalaste gruppidest Hajini ümbruses.

Tema sõnul tungisid liitlasväed USA juhitava koalitsiooni õhulöökide toel neljapäeval sügavale Hajinisse, sundides pühasõdalasi tunnelitesse ja linna äärealadele pagema.

Hajini oli selle nädala algul ainus veel terroriorganisatsiooni käsutuses olev maaala, mis moodustas vähem kui 1% nende piirkondadest äärmusrühmituse hiilgeaegadel. Hajinis elab 15 000 inimest, nende seas ameeriklaste hinnangu kohaselt umbkaudu 2000 pühasõdalast.

Hajini vallutamisest võttis osa pea 17 000 SDF-i võitlejat.

Graafik