Olukord Mariupolis, Makijivkas ja Jenakijeves on veidi rahunenud, Slovjanskis on väga pingeline

 (8)
Olukord Mariupolis, Makijivkas ja Jenakijeves on veidi rahunenud, Slovjanskis on väga pingeline
Foto: ANATOLI STEPANOV, AFP

Olukord Slovjanski linnas on endiselt väga pingeline. Mariupolis, Makijivkas ja Jenakijeves on võimud suutnud meeleavaldajatega teatud kokkulepetele jõuda, mistõttu on pinged veidi järele andnud, teatas teisipäeval Donetski oblastiadministratsiooni pressiteenistus.

Teisipäevase seisuga ei saanud Slovjanski linna täitevkomitee töötajad endiselt oma tööülesandeid täita, vahendab Interfax-Ukraina.

Horlivkas on endiselt hõivatud täitevkomitee ja miilitsahooned. Täitevkomitee töötajad ei saa tööd teha, kuigi hõivatud on ainult hoone esimene korrus.

Kramatorskis on hõivatud täitevkomitee hoone, kuhu töötajaid ei lasta. Linnapea peab meeleavaldajatega läbirääkimisi.

Novohrodivkasse sõitis niinimetatud Donetski rahvavabariigi esindaja eesmärgiga heisata linnas oma lipp. Kohalikud elanikud hakkasid talle vastu ja teatasid, et toetavad praegusi võime. Nüüd peetakse läbirääkimisi.

Selõdoves algatas Donetski rahvavabariigi esindaja kodanike kogunemise, et arutada olukorda Ukrainas ja väljendada oma seisukohta.

Hartsõzskis toimus linnanõukogu erakorraline istung, kus võeti vastu pöördumine oblastinõukogu saadikute poole ja nõuti referendumit.

Seotud lood:

Oleksandrivka rajoonis märgati tankide ja soomukite liikumist Harkivi oblastist Dnipropetrovski oblastisse.

Torezis toimus esmaspäeva õhtul Vene-meelne meeleavaldus umbes 300 inimese osavõtul, kus nõuti referendumit. Heisati Vene lipp. Referendumit nõuti ka Jassõnovatas.