„Võimude kavatsust täita pealinna tänavad timuka portreedega tuleb hinnata kui poliitilist provokatsiooni, kui stalinistide järjekordset „ehk läheb läbi?“- katset,“ ütles infoagentuurile Interfax Moskva inimõiguste büroo direktor ja Ühiskondliku Koja liige Aleksandr Brod.

Suurem osa plakatitest, millel jutustatakse Stalini rolli „suure võidu“ saavutamisel, kavatsetakse üles seada juba 1. aprilliks. Moskva linnavõimud lubasid 15. aprilliks „kaunistada“ hoonete vitriinid ja fassaadid ning 20. aprilliks püstitada suuremõõtmelised sõjatemaatilised pannood.

Palvega kaunistada pealinn suure juhi portreedega on linna- ja föderaalvõimude poole korduvalt pöördunud pensionärid ja erinevate veteranide organisatsioonide esindajad. Stalini kujutisi pole sellistel puhkudel kasutatud aastakümneid.

Kirik ja inimõiguslased on aga sellele sammule vastu. 18. veebruaril võttis sõna ka riigiduuma spiiker ja võimupartei Ühtne Venemaa kõrgema nõukogu esimees Boriss Grõzlov, kes on samuti kategooriliselt vastu Stalinit ülistavate stendide ülespanemisele Moskvas.