Odini sõduritega seotud Saksa äärmuslased plaanisid rünnakuid mošeede vastu, et tekitada kodusõda

 (230)
Odini sõduritega seotud Saksa äärmuslased plaanisid rünnakuid mošeede vastu, et tekitada kodusõda
Foto: KAI PFAFFENBACH, REUTERS

Saksamaal vahistatud paremäärmuslaste organisatsiooni Der harte Kern (Kõva Tuum) liikmed kavandasid rünnakuid mošeede, poliitikute ja varjupaigataotlejate vastu.

Organisatsiooni 12 väidetavat liiget vahistati reedel. Veel üks arvatavasti organisatsiooni kuuluv mees on jooksus, teatas Saksa ajaleht Welt am Sonntag, vahendab BBC News.

Neli meest, kõik Saksamaa kodanikud, võeti eelmisel nädalal vahi alla kahtlustatuna Der harte Kerni moodustamises. Ülejäänud kaheksat kahtlustatakse organisatsiooni finantseerimises, relvadega varustamises ja muul viisil toetamises.

Mehed kohtusid teadete kohaselt sõnumivahetuskeskkonna WhatsApp kaudu ja moodustasid organisatsiooni eelmise aasta septembris.

Usutakse, et Der harte Kernil on sidemeid viis aastat tagasi Soomes moodustatud paremäärmuslaste organisatsiooniga Soldiers of Odin, mis peaks tegutsema ka Eestis.

Der harte Kerni väidetav juht, 53-aastane Werner S. on võimudele varasemast tuttav ja elab Baieri liidumaal Augsburgis.

Eelmisel nädalal kohtus Werner S. väidetavalt teiste liikmetega ja arutas kümne rünnaku plaane Saksamaal. Kavandati ka veresaunu mošeedes Uus-Meremaal eelmisel aastal aset leidnu eeskujul. Teadete kohaselt lootsid mehed, et nende tegevus kutsub esile vasturünnakuid ja viib kodusõjani.

Meedia teatel kandis organisatsiooni plaanidest ette sinna infiltreerunud isik.

Reidide käigus leidsid võimud relvi ja materjale, mida saab kasutada pommide valmistamiseks, teatas Welt am Sonntag.