Odessa advokaadi tapmine oligi lavastus, mees on elus

 (36)
Odessa
OdessaFoto: Denis Petrov, Sputnik

Odessa advokaadi Aleksandr Pogorelõi tapmine oli politseioperatsiooni tarbeks korraldatud lavastus ning mees on elus, teatad portaal Dumskaja.

Väidetavalt tulistasid eile kella 23 ajal kaks tundmatut isikut sõiduautot Lexus, mille juht hukkus. Politsei andmetel hukkus „õiguskaitsja“. Odessa uudisteportaali Dumskaja allikate teatel rünnati advokaat Aleksandr P.-d, kes tegeles Eesti investori huvide kaitsmisega Odessa oblastis.
Politsei teatas, et ründajad põgenesid sündmuspaigalt hallis autos, vahendab Dumskaja.

Tegelikult oli advokaadi palgamõrv lavastatud ning politseiallikate teatel on nad kinni võtnud relvastatud palgamõrvarid, kes sõitsid Krimmi numbrimärkidega autos. Kinni on peetud ka palgamõrva vahendaja. Mõrva tellija kohta praegu infot pole antud, kirjutab Odessa portaal Dumskaja.

Politsei sulges lavastatud tapmise järel kogu Krasnõhh Zori tänava, kus rünnak aset leidis. Kohalikud elanikud tulistamist ei kuulnud. Ekspertide sõnul võidi tulistada summutiga karabiinist.

Pool tundi enne mõrva peeti samas rajoonis kinni Krimmi numbritega auto, milles veeti relvi.

Sündmuskohal töötasid Dumskaja teatel Ukraina peaprokuratuuri ja julgeolekuteenistuse (SBU) töötajad.

Odessa oblastis Zatokas tegutseb Eesti firma Litus Maris, mis ehitab seal ranna promenaadi. Väljaande Zatokski Arbuz teatel kuulub ettevõte ärimees Marcel Vichmannile.