Obamad külastasid Pariisis bistrood

 (4)
Obamad külastasid Pariisis bistrood
Reuters/Scanpix

Nädal pärast New Yorgi Broadwayl teatri külastamist lõunastasid USA president Barack Obama ja esimene leedi Michelle Pariisis hubases bistroos mõne kvartali kaugusel Eiffeli tornist.

La Fontaine de Mars’i ajalugu ulatub 1908. aastasse ja sealne spetsialiteet on talupoeglikud road Prantsusmaa edelaosast Bordeaux Périgord’i piirkonnast ja Baskimaalt. Menüüs on foie gras, part ja cassoulet. Valge Maja ei teatanud, mida presinendipaar tellis, vahendab Associated Press.

Obamad viibisid restoranis koos teiste külastajatega ning täis olid ka teised restoranid Rue St. Dominique’il. Tänavat ääristas politseinikeahel. Tänava lõpus piirete taga rüseles rahvahulk, et heita korrakski pilk glamuursele paarile. Kui Obamad restoranist lahkusid, võttis 100-pealine rahvahulk nad vastu aplausiga. Pildistamiseks haarati kätte mobiiltelefonid ja fotokaamerad.

Pärast lõunat ja sõitu mööda Seine’i jõe vasakut kallast naasid Obamad USA suursaadiku residentsi, kus neid ootasid tütred Sasha ja Malia.

Hommikul külastas kogu pere Notre Dame’i katedraali, kus esines lastekoor ja president süütas küünla. Kirik oli sel ajal rahvale suletud.