Obama: väldi Facebooki, kui tahad presidendiks

 (8)
Obama: väldi Facebooki, kui tahad presidendiks
Reuters/Scanpix

USA president Barack Obama hoiatas noorsugu interneti suhtlusportaali Facebooki ohtude eest. Sissekanded Facebooki võivad takistada presidendiks saamist ja jätta ka ilma soovitud tööst.

Obama vastas 14-15-aastaste kooliõpilaste küsimustele. Üks neist küsis, kuidas saada USA presidendiks, vahendab Tietokone.fi.

„Tahaksin anda teile mõningaid praktilisi nõuandeid. Kõigepealt loodan, et igaüks siin vaatab ette, mida Facebookis kirjutab. YouTube’i ajastul kaevatakse kõik, mida teed, kunagi hiljem elu jooksul välja,” ütles Obama.

„Kui oled noor, teed vigu ja rumalusi. Olen kuulnud paljudest noortest, kes räägivad oma tegudest Facebookis, ja kui nad otsivad tööd, leitakse nende kohta andmeid internetist,” hoiatas president.

Aasta tagasi uuris veebileht Careerbuilder.com, kuidas tööandjad töölesoovijate kohta andmeid koguvad. Iga kolmas uurimisalune ettevõte väitis, et uurib töölesoovijate tausta internetist. Neist tööandjatest, kes olid seda teinud, oli iga kolmas töölesoovijaid internetist leitud informatsiooni põhjal välja praakinud.