Obama vähendab kolmetriljonilist eelarvepuudujääki maksude tõstmisega

 (5)
Obama vähendab kolmetriljonilist eelarvepuudujääki maksude tõstmisega
Reuters/Scanpix

USA president Barack Obama avalikustab plaanid vähendada riigieelarve puudujääki järgmise kümne aasta jooksul kolme triljoni dollari võrra. Obama ettepanekute hulka kuulub ühe Valge Maja ametniku sõnul ka maksude tõstmine, mis tooks riigieelarvesse lisatulu 1,5 triljonit dollarit.

Ametniku sõnul paneb president veto igasugustele kärbetele tervishoius ja pensionide maksmises, kui rikastelt ameeriklastelt ei küsita rohkem makse. Kongressi vabariiklased on juba öelnud, et ei nõustu maksude tõstmisega, vahendab BBC News.

Laupäeval teatasid ametnikud, et Obama tahab läbi suruda „Buffetti seaduse“, millega pandaks enam kui miljon dollarit teenivad ameeriklased maksma sama palju makse kui need, kes teenivad vähem.

Ettepanek on saanud oma nime miljardär Warren Buffetti järgi, kes on kurtnud, et tema ja ta jõukad kolleegid maksavad suhteliselt vähem makse kui inimesed, kes tema heaks töötavad.

Kuuest vabariiklasest ja kuuest demokraadist koosnev USA kongressi „superkomitee“ on saanud ülesandeks leida novembri lõpuks 1,5 triljonit dollarit kärbete näol, et vähendada eelarvepuudujääki.