Obama sõnul on võimalik, et Venemaa püüab USA presidendivalimisi kallutada

 (22)
Obama sõnul on võimalik, et Venemaa püüab USA presidendivalimisi kallutada
Foto: MARK WILSON, AFP

USA president Barack Obama ütles, et on võimalik, et Venemaa püüab USA presidendivalimisi mõjutada, viidates demokraatide rahvuskomitee e-kirjade lekkele, mille taga on ekspertide hinnangul Vene häkkerid.

„Kõik on võimalik,“ ütles Obama teisipäeval intervjuus NBC Newsile, kui talt küsiti, kas venelased püüavad 8. novembri valimisi mõjutada, vahendab Reuters.

Obama sõnul uurib enam kui 19 000 e-kirja leket USA föderaalne juurdlusbüroo (FBI). Kirjadest selgub, et demokraatide rahvuskomitee, mis peaks olema neutraalne, eelistas erakonna eelvalimistel Hillary Clintonit Bernie Sandersile.

„Ma tean, et eksperdid on omistanud selle venelastele,“ ütles Obama. „Mida me teame, on see, et venelased häkivad meie süsteeme, mitte ainult valitsuse süsteeme, vaid ka erasüsteeme.“

E-kirjade lekke tõttu oli sunnitud tagasi astuma demokraatide rahvuskomitee esimees Debbie Wasserman Schultz.

„Mis olid motiivid, lekete mõttes, kõige selle, ei saa ma otse öelda. Mida ma tean, on see, et Donald Trump on korduvalt väljendanud imetlust Vladimir Putini vastu,“ ütles Obama. „Ma arvan, et Trump on leidnud Venemaal üsna soodsat kajastust.“