Obama sõnul ei tule ÜRO liikmesuse taotlemine palestiinlastele kasuks

 (9)
Obama sõnul ei tule ÜRO liikmesuse taotlemine palestiinlastele kasuks
AFP/Scanpix

USA presidendi Barack Obama arvates ei tule ÜRO liikmesuse taotlemine palestiinlaste püüdlustele kasuks ja see suurendaks vaid segadust.

Obama sõnul ei lahendaks see mingil kujul iseseisva Palestiina riigi tekkimisega seotud probleeme, vahendab BNS.

"Need küsimused saavad vaid siis lahenduse, kui Iisrael ja palestiinlased suudavad milleski ühele meelele jõuda," tõdes Obama, kes ühtlasi hoiatas juudiriiki, et see ei üritaks korraldada taotluse järel kättemaksurünnakuid.

Palestiinlased käivitasid kuu alguses kampaania ÜRO liikmesustaotluse toetuseks, samal ajal kui Palestiina liidrid taotlust viimistlevad.

Kampaania Palestiina 194. ÜRO liikmesriigiks saamise nimel on osa sammudest enne 20. septembrit, mil president Mahmoud Abbas esitab ametliku liitumistaotluse ÜRO peasekretärile Ban Ki-moonile.

Venemaa kavatseb Palestiina taotlust võita ÜRO toetus oma riiklusele toetada, hoolimata Iisraeli ja Ühendriikide vastuseisust, ütles esmaspäeval Moskva saadik ÜRO-s.

„Me hääletame loomulikult palestiinlaste mis tahes ettepaneku poolt,“ ütles Vitali Tšurkin Interfaxile.

„Me räägime, et mida iganes te ka ei otsusta, meie toetame teid. See on teie poliitilise ja diplomaatilise strateegia küsimus: kas tahate midagi teha, mida te ÜRO-lt tahate, see on teie otsustada,“ kinnitas ta.