Obama oli Medvedeviga burgerit süües spioonidest teadlik

 (13)
LEAD Technologies Inc. V1.01
AFP/Scanpix

Valge Maja ja USA riigidepartemang ei omistanud Vene spiooniskandaalile kumbki suurt tähtsust. Valge Maja pressisekretär Robert Gibbs ütles teisipäeval, et president Barack Obamat oli sellest juba mitu korda enne vahistamisi teavitatud.

Gibbsi sõnul oli Obama asjast teadlik juba enne seda, kui käis koos Venemaa presidendi Dmitri Medvedeviga eelmisel neljapäeval hamburgerit söömas, teatab Fox News.

Gibbsi sõnul ei ole Obama juhtunule kuidagi „isiklikult” reageerinud ning leiab, et vahistamised ei tohiks kuidagi rikkuda tema administratsiooni püüdlusi paremate suhete suunas Moskvaga.

Riigidepartemangu pressiesindaja Phil Gordon läks veelgi kaugemale, öeldes, et keegi ei peaks olema üllatunud, et Vene salaagendid USA-s tegutsevad. Gordon väitis, et justiitsministeerium, mis vahistamised läbi viis, pole riigidepartemangu (välisministeeriumiga) päris samal lainel.

Gordoni sõnul näitavad vahistamised vaid seda, et kaks riiki pole oma suhetes veel jõudnud usalduse ja koostöö tasemele, kus võidaks teineteisele täiesti avatud olla.

Valge Maja ja riigidepartemangu avaldused on teravas vastuolus justiitsministeeriumi omaga, milles öeldakse, et viimased sündmused on Venemaa USA-vastase luuretegevuse jäämäe tipp.