Obama nõuab koolidelt transseksuaalsete laste lubamist tualettruumi

 (46)
Obama
Foto: SAUL LOEB, AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide demokraadist president Barack Obama andis reedel avalikele koolidele korralduse lubada transseksuaalsetel lastel kasutada oma sooidentiteediga ühtivat tualettruumi. Konservatiivid nimetasid juhist presidendi „väljapressimiseks“.

Haridus- ja justiitsministeeriumi koostatud juhise kohaselt tuleb koolidel luua diskrimineerimisvaba keskkond ja suhtuda transseksuaalidesse mõistmisega, vahendab uudisteagentuur Reuters.

Kuigi korraldus ei ähvarda otseselt koole rahastuseta jätta, on seaduses sätestatud, et kui kool ei suuda föderaalseadust järgida, võib see viia föderaalrahastusest ilmajäämiseni.

Direktiivi kohaselt tuleb transseksuaale kohelda nagu kõiki teisi, lähtudes nende sooindentiteedist.

Texase kubernerleitnant Dan Patrick aga nimetas juhist president Barack Obama „väljapressimiseks“ ja ähvardas sellele mitte alluda. „See on rünnak paljude inimeste väärtuste vastu,“ märkis Partick. „Ma usun, et see on suurim väljakutse Ameerika peredele ja koolidele pärast seda,
kui palve koolides ära keelati.“

Konservatiivide meelest viib selline direktiiv ahistamiseni koolides, kuna näiteks kubernerleitnandi arvates on noormeestel selle alusel õigus tüdrukutega dušši alla tikkuda.

Valge Maja pressiesindaja Josh Earnest ütles reede õhtul, et ei nõustu Patricku kriitikaga ja nimetas direktiivi „soovituseks“, mis ei tähenda „ühegi seaduse karmistamist“.