Obama: Moskva ei dikteeri raketikilbist loobumist

 (20)
Obama: Moskva ei dikteeri raketikilbist loobumist
AP/Scanpix

USA president Barack Obama eitas pühapäeval väiteid, nagu oleks Venemaa paranoiline vastuseis mõjutanud tema otsust loobuda kavast paigutada raketitõrjesüsteem Ida-Euroopasse.

„Venemaa on selle suhtes alati paranoiline olnud, kuid George Bushil oli õigus, see ei kujuta endast neile ohtu,” ütles Obama intervjuus telekanalile CBS Space Wari vahendusel.

„See programm ei ohusta neid. Niisiis ei olnud minu ülesanne siinkohal venelastega läbirääkimisi pidada,” väitis Obama. „Venelased ei määra meie kaitsepoliitikaalaseid seisukohti. Me oleme teinud otsuse selle kohta, kuidas parimal viisil kaitsta Ameerika rahvast nagu ka meie sõdureid Euroopas ja meie liitlasi,” ütles Obama.

„Kui selle kõrvalproduktiks on see, et venelased on veidi vähem paranoilised ja tahavad nüüd meiega tõhusamat koostööd teha, et vastu seista ohtudele nagu seda on Iraani ballistilised raketid ja Iraani tuumaprogramm, siis on see boonus,” leidis Obama.

Obama kohtub kolmapäeval ÜRO peaassamblee raames Venemaa presidendi Dmitri Medvedeviga. Kohtumisel räägitakse Iraani tuumaprogrammi pidurdamisest ja strateegilise tuumarelvastuse piiramisest.

Vaata tervet Obama intervjuud!