Obama kuulutati arstlikul ülevaatusel tubakavabaks

 (5)
Obama kuulutati arstlikul ülevaatusel tubakavabaks
Reuters/Scanpix

„President on suurepärase tervise juures ja ameti jaoks vormis,“ ütles USA presidendi Barack Obama ihuarst, doktor Jeffrey Kuhlman, pärast eelmisel nädalal toimunud arstlikku läbivaatust. „Kõik kliinilised andmed näitavad, et see jääb nii tema ametiaja lõpuni.“

Obama, kes on näinud vaeva suitsetamisest loobumisega, kuulutati „tubakavabaks“, ta sööb tervislikult, liigub regulaarselt ning tema kehakaal on normis. Kaheleheküljelises raportis öeldakse veel, et president joob mõnikord mõõdukalt alkoholi, vahendab Daily Telegraph.

Eelmise arstliku ülevaatuse ajal 2010. aasta veebruaris ei olnud Obama veel suitsetamist maha jätnud. Kui temalt 2009. aasta juunis küsiti, kas ta veel suitsetab, vastas ta, et on 95 protsenti vaba, aga on hetki, kus ta ei suuda vastu panna.

Vaatamata tööstressile ja lisandunud hallidele juuksekarvadele, on augustis 50-aastaseks saanud Obama tervis üldiselt ilmselt paranenud. Kolesteroolitase on eelmise ülevaatusega võrreldes alanenud.

Obama kopsud olid puhtad, südametöö normaalne ning käärsoolevähi test negatiivne.

185-sentimeetrine ja 82 kilogrammi kaaluv president on juurde võtnud vaid pool kilo. Ta tegeleb iga päev tervisespordiga – jookseb ja tõstab raskusi ning mängib mõnikord golfi ja korvpalli.