Nuhiskandaal läbi: Venemaa ja USA vahetasid spioone

 (33)
FSB peahoone Moskvas Ljubjankal
FSB peahoone LubjankalDenes Kattago, DELFI

Ameerika Ühendriikides vahistatud kümme Venemaa kodanikku, keda süüdistati Moskva kasuks luuramises, deporteeriti täna öösel kodumaale. Washingtoni saadetakse vastu neli USA spiooni.

Anonüümne allikas USA korrakaitseorganites teatas Associated Pressile, et kõik luurevandenõus osalised tunnistasid oma süü üles ning kohtu otsusel nad saadeti riigist välja.

Kõik kohtualused olid Venemaale deporteerimisega nõus. Lisaks oma süü ülestunnistamisele paljastasid Vene agendid kohtu ees oma tõelise identiteedi ja nimed.

Vene välisministeerium kinnitas RIA Novostile, et Vene välisluure SVR ja USA luure CIA leppisid „lähtudes humanitaarsetest kaalutlustest ja konstruktiivse partnerluse põhimõtetest" kokku kodanike vahetuses.

Kümne USAs süüdimõistetud Vene kodaniku vastu annab Moskva Washingtonile vastu neli varem Venemaal süüdimõistetud Vene kodanikku. President Dmitri Medvdev oli juba allkirjastanud seadluse neile armu andmisest.

Kõrge allikas Medvedevi administratsioonis ütles ITAR-TASSile, et tehnoloogiliselt, probleemideta kiire vahetus „õnnestus tänu Vene-USA suhetes puhkenud uuele hingusele, kõrgele teineteise mõistmisele ja usaldusele kahe riigi presidentide vahel".

Kümme Vene agenti vahistati 27. juunil USAs vahetult peale Medvedevi turneed riiki.