Norras surevad koerad salapärasesse haigusesse

 (70)
Norras surevad koerad salapärasesse haigusesse
Foto: Orn E. Borgen, EPA

Norras on salapärane haigus tapnud viimastel päevadel hulgaliselt koeri. Norra toiduohutusameti teatel on kuni 40 koera kannatanud oksendamise ja kõhulahtisuse all ning mitmed on hiljem surnud.

Esimesed juhtumid registreetiti pealinnas Oslos ja pärast seda on selliseid juhtumeid olnud vähemalt 13 linnas, vahendab BBC News.

Norra veterinaariainstituut teatas, et ei ole teada, kas põhjus võib olla lahkamistel leitud kaht tüüpi kahtlastes bakterites.

Norra rahvusringhääling NRK teatas, et kokku on selle haiguse tõttu surnud 25 koera. Toiduohutusamet ei ole seda siiski kinnitanud.

Pärast Norras Trondheimis näitusel käimist viidi loomaarsti juurde ka üks Rootsi koer, teatas ajaleht Göteborgs-Tidningen.

Norra veterinaariainstituur teatas, et nende patoloogid leidsid, et kolmel koeral oli sooltes veritsus ning ei välistata selliseid põhjusi nagu salmonella või rotimürk.

Toiduohutusameti esindaja Ole-Herman Tronerud ütles NRK-le, et haigus näib olevat koerte jaoks väga tõsine. Tema sõnul veel ei teata, kas see on nakkav või lihtsalt rida eraldiseisvaid juhtumeid.

Koeraomanikel soovitatakse siiski hoida ära loomade omavaheline kokkupuutumine.