Norra laulja Kristian (Varg) Vikernes vabastati

 (32)
Norra laulja Kristian (Varg) Vikernes vabastati
Foto: Nicolas Tucat, AFP/Scanpix

Prantsusmaa politsei lasi vabaks kurikuulusa neonatsi ja Norra black-metal bändi Burzum asutaja Kristian (Varg) Vikernesi, sest süütõendite puudumise tõttu ei olnud teda võimalik kauem vahi all hoida, teatas julgeolekuamet.

Prantsusmaa politsei andmetel oli muusikul plaan korraldada Anders Behring Breiviki eeskujul verine terrorirünnak, edastas uudisteportaal The Local.

Kolmapäeval vabastati ka neonatsi prantslannast abikaasa Marie Cachet, kuna ka tema vastu polnud piisavalt tõendusmaterjali.

Vikernesi oli ametlikult võimalik terrorismisüüdistusega vahi all hoida kuni 96 tundi.

Breiviki manifest

Eripolitsei arreteeris neonatsi pärast seda, kui ta prantslannast elukaaslane ostis neli vintpüssi. Kuigi naisel on kehtiv relvaluba ja ta on kohaliku laskeklubi liige, kartis politsei, et relvad hangiti palju võikamal eesmärgil.

DCRI andmetel oli põhjuseks ka see, et mehel oli kodus massimõrvar Breiviki manifest, mille ta sai väidetavalt massimõrvarilt endalt.

Prantsusmaa siseministeeriumi sõnul tahtis muusik "korraldada ulatuslikku terrorirünnakut" ja ta "oli potentsiaalne oht ühiskonnale".

Aastal 1994 pussitas Vikernesi surnuks ansambli Mayhemi kitarristi Øystein Aarsethi (lavanimega Euronymous) ja talle mõisteti 21-aastane vanglakaristus, millest ta kandis ära kuusteist aastat.