Nokia endine juht ennustab mobiiltelefonile surma

 (45)
Nokia endine juht ennustab mobiiltelefonile surma
Reuters/Scanpix

Nokia endine juht Anssi Vanjoki ennustab, et järgmine sugupõlv leiab sõna mobiiltelefon vaid ajaloo lehekülgedelt. Vanjoki usub, et varsti ei ole meil enam mobiiltelefone ega isegi nutitelefone.

Selle asemel on meil taskutes mobiilseadmed, mis suhtlevad pidevalt igasuguste võrkudega. Need esindavad meie identiteeti ja loovad omamoodi kuuenda meele, virtuaalse lähiintellekti, vahendab Kauppalehti.

Vanjoki visioonis loovad seadmed kõikidele asjadele uue mõõtme. See on maailm, mida me ei suuda harjunud meeltega kogeda.

„Virtuaalne reaalsus kasvatab meie intellekti, eneseteadvus ja tahtejõud kasvavad, meie kasutusse tuleb uusi ressursse,“ ennustab Vanjoki.

Nende seadmete puhul jääb traditsiooniline telefoniga helistamine kõrvalossa.

Vanjoki usub, et uued seadmed suhtlevad näiteks auto ja külmikuga ja tunnevad meid igal pool ära. Näiteks töökohas avavad need uksed, süütavad valguse ja lülitavad muud seadmed automaatselt sisse.

Kuigi ka nutitelefonidega veedetakse juba praegu palju aega, pikeneb see aeg veelgi. Vanjoki arvates saadab virtuaalmaailm meid tulevikus pidevalt.

Vanjoki usub, et juba lähitulevikus võib mistahes pind toimida ekraanina. Seegi ähmastab seadmete ja rakenduste vahelist piiri.