Niinistö Putinile: sanktsioonid jäävad kestma, kuni olukord Ida-Ukrainas paraneb

 (124)
Niinistö Putinile: sanktsioonid jäävad kestma, kuni olukord Ida-Ukrainas paraneb
Niinistö ja Putin 1. juulilFoto: AFP

Soome president Sauli Niinistö ütles reedel pärast kohtumist Vladimir Putiniga, et Soome toetab EL-i sanktsioonide pikendamist, kuni Minski vaherahulepingu tingimusi täidetakse.

„Kõik pooled peavad Minski lepingut täitma,“ ütles Niinistö. Reedel otsustas EL-i nõukogu, et 2014. aasta juulis kehtestatud Venemaa-vastaseid sanktsioone pikendatakse vähemalt aasta lõpuni.

Niinistö lisas presidentide ühisel pressikonverentsil, et olukord Ukrainas ja Läänemere piirkonnas teravnenud pinged teevad Soomele muret. Samuti märkis Soome president, et Venemaa sõjalennukid peaksid Läänemere kohal lennates lülitama sisse oma transponderid, ehk seadmed, mis aitavad tuvastada nende asukoha.

„Me kõik teame, et sellised lennud on ohtlikud,“ ütles Niinistö, lisades, et transponderite sisselülitamine oleks esimene samm usalduse taastamiseks. Putin vastas, et ka NATO lennukid lendavad transpondereid sisse lülitamata ja isegi kaks korda sagedamini kui Venemaa omad. Samas lubas ta, et küsimust puudutatakse järgmisel Venemaa-NATO nõukogu kohtumisel.