Nicaragua on valmis pakkuma Gaddafile poliitilist varjupaika

 (2)
Nicaragua on valmis pakkuma Gaddafile poliitilist varjupaika
Reuters/Scanpix

Nicaragua on valmis pakkuma Liibüa liidrile Muammar Gaddafile poliitilist varjupaika, ehkki ühtegi sellekohast avaldust tehtud ei ole, andis teisipäeval mõista selle Kesk-Ameerika väikeriigi presidendi nõunik.

"Kui keegi palub poliitilist varjupaika, peame me andma positiivse vastuse, sest (nicaragualastele) anti asüüli, kui rahvast mõrvas (Nicaragua kunagise presidendi Anastasio) Somoza diktatuur," ütles president Daniel Ortega majandusnõunik Bayardo Arce BNSi vahendusel ajakirjanikele.

Arce ei nimetanud öeldus Liibüa liidrit nimeliselt, kuid lisas, et selgusetu on, kuidas saaks Gaddafit tuua teoreetilisse poliitilisse varjupaika Nicaragua territooriumil, kuna Liibüa pealinnas Tripolis puudub Managual saatkond, mis rahvusvaheliste seaduste kohaselt on vastava riigi territoorium ning kus kehtivad vastava riigi seadused.

Kohalik meedia on spekuleerinud, et Gaddafi võib kaaluda eksiili põgenemist just Nicaraguasse, sest Ortega on olnud Liibüa liidri valjuhäälne toetaja. Ortega nimetas Gaddafit hiljuti avalikkuses "vennaks" ja "sõbraks".

Ortega oli nooruses vasakmässuline, kes võitles Somoza 1979. aastal lõppenud diktatuuri vastu.