Newsweek ajas maailma esiriigi Soome ja Šveitsi segi

 (31)
Newsweek ajas maailma esiriigi Soome ja Šveitsi segi
Denes Kattago, DELFI

Põhjanaaber Soome välisministeerium sai vaid lühikest aega nautida „maailma parima riigi“ staatust, tänased uudised väidavad, et edetabeli koostanud Newsweek sai eksitusega hakkama ja ajas Soome Šveitsiga segi. Eesti on tabeli neljandas kümnes.

Ilta-Sanomat kirjutab, et Newsweeki internetilehe toimetus avaldas vigase tabeli, kuna oli omavahel segamini ajanud Šveitsi ja Soome statistilised andmed.

USA väljaanne andis riikidele punkte viie kriteeriumi alusel: haridus, tervis, elukvaliteet, majanduse dünaamika ja poliitiline maastik.

Soomel on lõplikus tabeli kokku 89,3 ja Šveitsil 89 punkti, kuid Ilta-Sanomate hinnangul on Newsweek kahe riigi andmed segamini ajanud ning Soome ebaõiglaselt esimeseks tõstnud. Newsweeki toimetusest öeldi Ilta-Sanomatele, et asja uuritakse.

Esikümnesse mahtusid veel Rootsi, Austraalia, Luksemburg, Norra, Kanada, Holland, Jaapan, Taani. Eesti oli Slovakkia järel 32. kohal, peale Ungarit astus 34. kohal meile kandadele Leedu. Läti platseerus 36. ja Venemaa 51. kohale.