Netanyahu kuulutas end Iisraeli parlamendivalimiste võitjaks

 (5)
Netanyahu kuulutas end Iisraeli parlamendivalimiste võitjaks
Foto: Ariel Schalit, AP

Iisraeli parlamendivalimistel kuulutas end võitjaks peaminister Benjamin Netanyahu. Lävepakuküsitlused andsid tema erakonnale 36-37 kohta 120-liikmelises Knessetis ning Benny Gantzi Sinise ja Valge alliansile 32-34 kohta.

Kui loetud oli 90% häältest, oli Netanyahu Likud juhtimas 29,3%-ga häältest ning Gantzi Sinise ja Valge allianss oli kogunud 26,3%, vahendab BBC News.

Siiski näitavad küsitlused, et Likudil ja selle parempoolsetel liitlastel jääb enamusest puudu.

Eilsed valimised olid Iisraelis vähem kui aasta jooksul juba kolmandad.

Eelmistel valimiste järel ei ole Gantz ega Netanyahu suutnud valitsust moodustada.

Kui lävepakuküsitlused on täpsed, tähendab see, et Likud koos liitlastega saab kokku 59-60 kohta, millisel juhul jääb enamusest puudu 1-2 kohta.

Pärast lävepakuküsitluste tulemuste avaldamist postitas Netanyahu Twitterisse foto endast „suurt võitu Iisraeli jaoks” tähistamas.

Hiljem kirjutas ta: „Me võitsime tänu oma usule oma teesse ja tänu Iisraeli rahvale.”

Likud teatas avalduses, et Netanyahu on rääkinud teiste parempoolsete erakondade juhtidega ja leppinud kokku tugeva valitsuse moodustamises varsti.

Gantz ei tunnistanud kohe kaotust, aga nõustus, et lävepakuküsitluste tulemused ei olnud paljulubavad.

Seotud lood:

„Ma mõistan ja jagan teie pettumus- ja valutundeid, sest see ei ole tulemus, mida me tahtsime, et juhtuks,” ütles Gantz.

Erakonna Yisrael Beiteinu juht Avigdor Lieberman, kes oli pärast eelmisi valimisi kaalukeele osas, ütles, et täidab oma valimislubadust mitte ühineda koalitsiooni religioossete erakondadega.