Nepali maavärinas hukkus eestlane

 (5)
Nepal
NepalFoto: Niranjan Shrestha, AP

Välisministeeriumi andmetel on Nepali maavärinas hukkunud üks Eesti kodanik.

"Välisministeeriumile on praeguseks teada 30 Eesti kodaniku viibimine Nepalis, 25 inimese kohta oleme saanud kinnituse, et nemad on looduskatastroofist pääsenud, nelja meile teadaolevalt samuti Nepalis viibiva inimese kohta püüame veel kinnitust saada. Oleme saanud info ühe Eesti kodaniku hukkumisest Nepali maavärina tagajärjel. Hukkunu lähedasi on informeeritud," vahendab välisministeeriumi pressiosakond.

Välisministeerium avaldab sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. "Tunnen sügavalt kaasa looduskatastroofis elu kaotanud eestlase perele ja lähedastele. Traagiline loodusõnnetus puudutab meid kõiki," sõnas välisminister Keit Pentus-Rosimannus.

Välisministeerium abistab lähedasi lahkunu põrmu kodumaale toimetamise küsimustes. Samuti antakse vajadusel abi teistele Eesti kodanikele Nepalist lahkumiseks. Kohapeal tegutseb aktiivselt Eesti aukonsul Nepalis Nava Raj Dahal, kes on muuhulgas kohtunud osade päästetud Eesti kodanikega.

"Looduskatastroofi tagajärjed on Nepali jaoks drastilised. Igasugune abi on seal praegu oluline ja me pakume seda abi ka Eesti poolt," lisas välisminister, kelle sõnul on Eesti valmis toetama ka Nepalile humanitaarabi andmist. 

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on Eesti kokku panemas päästemeeskonda ja politseimeeskonda, keda katastroofi piirkonda Eesti poolt appi saata. "Rahvusvahelise kogukonna abi katastroofipiirkonnas on ülioluline ja meie kiire reageerimine vajalik. Valmistame ette meeskondi koostöös nii päästjate kui politseinikega, et olla valmis koheselt katastroofipiirkonda appi minema," märkis Pevkur.

Samuti avaldas peaminister Taavi Rõivas kaastunnet maavärinas hukkunud eestlase lähedastele, vahendab valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

"Avaldan sügavat kaastunnet maavärinas hukkunud eesti kodaniku lähedastele ning kõigile, keda see looduskatastroof puudutab. Oleme mõtetes teiega," sõnas peaminister Taavi Rõivas.

Viimastel andmetel on tugeva maavärina tagajärjel hukkunud Nepalis üle 2000 inimese. Maavärina kese asus Nepali pealinnast Katmandust 80 kilomeetrit loodes. Tihedalt asustatud Katmandu orus elab ligi 2,5 miljonit inimest.