NATO konvoid rünnanu tappis üle 20 inimese

 (18)
Kabul
AFP/Scanpix

Terrorist korraldas Afganistani pealinna Kabuli keskuses USA armee konvoi vastu enesetapurünnaku, milles hukkus üle 20 inimese ja kuni 50 sai vigastada.

Kaotustest ameeriklaste seas puudub täpne informatsioon, esialgsetel andmetel sai lööklainega pihta kaks sõjaväelast, kuid pole teada, kas nad on hukkunud või haavatud, teatab Agence France-Presse.

Allikas Afganistani kaitseministeeriumist teatas aga sündmuskohalt telefoni teel RIA Novostile, et hukkunute seas on kaheksa ameeriklast ja 12 kohalikku elanikku, vigastatuid 20. Reutersi andmetel oli neid aga ligi 50.

Lõhkeainet täis auto plahvatus toimus Kabuli keskuses riigi parlamendi ees ning haigla ja Afganistani armee värbamispunkti kõrval. Lähedal on ka mitme riigi diplomaatilised esindused.

Samuti on seal Darul Amani loss, mille ründamisega ja toonase presidendi tapmisega algas 1979. aastal Afganistani-Nõukogude sõda.

Vastutuse tänase rünnaku eest võttis endale islamistlik liikumine Taliban, mille sõnul olid nende sihtmärgiks „sissetungivad NATO väed“. Vaatlejad seostavad mässajate aktiivsus riigi lõunaosas alanud USA-Briti pealetungiga.