Põhiteemad tippkohtumise päevakorras on Venemaa sõjaline agressioon Ukraina vastu ning kasvav ebastabiilsus lõunas, sealhulgas usuvägivald Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas. Liitlased arutavad ka selliseid teemasid nagu küber- ja raketikaitse ning hübriidsõjapidamine.

Tippkohtumine algas istungiga Afganistani teemal, kuna NATO lõpetab seal oma sõjalise missiooni ning suhetes Kabuliga avatakse uus peatükk. Järgnes NATO-Ukraina komisjoni kohtumine, kus arutati NATO-Ukraina koostöö laiendamist.

5. septembril arutavad NATO riigijuhid alliansi võimet reageerida praegustele julgeolekuohtudele idas ja lõunas ning tulevikuväljakutseid. Samuti arutatakse nendele väljakutsetele vastamist õige kaitseinvesteeringute tasemega ning õige hulga raha kulutamist kohale saadetavatele jõududele, väljaõppele ja moodsale varustusele.

NATO kaitseministritel ja välisministritel toimuvad paralleelsed kohtumised. Need sisaldavad läbirääkimisi nelja riigiga, mis loodavad NATO liikmeks saada, ning kohtumisi teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega. Kohtutakse ka suure hulga partnerriikide esindajatega.

Tippkohtumine on üks suuremaid, mida NATO on kunagi organiseerinud. Osalevad kokku umbes 60 riigi juhid ja ministrid, sealhulgas 33 partnerriigi ning ÜRO, Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) ja Euroopa Liidu kõrged esindajad.