Narva lahes põrkasid jääolude tõttu laevad kokku

 (9)
Clipboard-3
foto: Google Maps---

Läänemeres, Soome lahe idaosas Vene Föderatsiooni territoriaalvetes Leningradi oblasti Kingissepa rajoonis põrkas kaks laeva kokku.

Mere koordinatsiooni- ja päästekeskuse ülem Leonid Belov ütles infoagentuurile Interfax, et intsident toimus Narva lahes Moštšnõi ehk endise nimega Lavasaarest (kaardil punane A) lõunas.

Belovi sõnul põhjustasid intsidendi rasked jääolud. Malta lipu all sõitev Magdalena ja Taanile kuuluv SC Nordic ei suutnud teineteisest normaalselt mööduda ja "maltalane" põrkas vastu teise kaubalaeva paremat parrast, täpsustab Sea News.

Täislastis Magdalena oli jäälõhkuja Tori järel teel Peterburi, alumiiniumi vedaval SC Nordicul on sihtkohaks Norra. Alused ise märkimisväärseid kahjustusi ei saanud. Meeskonnad kannatada ei saanud ning kokkupõrge ei toonud endaga ka kütuseleket kaasa.

Kokkupõrganud laevad jäid sündmuskohale ning kaptenid vaatavad vigastusi üle ja otsustavad, kas nad saavad oma reise jätkata. Ka jäämurdja Tor jäi kohale ning abistab vajadusel laevu. Õnnetuse süüdlase selgitab välja juurdlus.


View Larger Map

Seotud lood: