Nälga kannatavate inimeste arv võib koroonakriisi tõttu kahekordistuda

 (54)
Viirus võib tõugata vaesusesse pool miljardit inimest
Nälga kannatavate inimeste arv võib koroonakriisi tõttu kahekordistuda
REUTERS

ÜRO Maailma Toiduprogrammi raporti järgi võib koroonakriisi tõttu nälga kannatavate inimeste arv tõusta 250 miljonini praeguselt 135 miljonilt.

BBC kirjutab, et kõige suurem näljarisk on kümnes riigis, kus on konfliktipiirkonnad, ning mida mõjutab eriliselt majanduskriis ja kliimamuutused. Nendeks on Jeemen, Kongo Demokraatlik Vabariik, Afganistan, Venezuela, Etioopia, Lõuna-Sudaan, Sudaan, Süüria, Nigeeria ja Haiti.

WFP majandusanalüütiku Arif Husaini sõnul on koroonaviiruse pandeemia katastroofiline miljonitele inimestele, kel oli juba varem raskusi toimetulekuga: need on inimesed, kes saavad süüa ainult siis, kui nad teenivad palka.

Rahvusvaheline heategevusorganisatsioon Oxfam on hoiatanud, et koroonapandeemiast tingitud majanduslangus võib tõugata maailmas vaesusse kuni pool miljardit inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!