Naine väitis USA lennukis, et tema kehasse on opereeritud pomm

 (7)
Naine väitis USA lennukis, et tema kehasse on opereeritud pomm
AP/Scanpix

USA lennufirma US Airways lend 787 Pariisist Põhja-Carolina osariiki Charlotte'isse maandus Maine'i osariigis Bangoris, sest pardal olnud Kameruni päritolu Prantsuse naine väitis, et tema kehasse on sisse opereeritud pomm.

Lennukit saadeti õhku jälgima kaks hävitajat F-15. Boeing 767, mille pardal oli 179 reisijat ja meeskonnaliikmed, maandus keskpäeva paiku kohaliku aja järgi. Naise läbi vaadanud arstid ei leidnud tema kehal värskeid operatsiooniarme, teatab BBC News.

Häireseisund sai alguse sellest, kui naine andis stjuardessidele sedeli, kus oli öeldud, et tema kehasse on kirurgiliselt sisse opereeritud lõhkekeha, teatas kongresmen Peter King, kes juhib esindajatekoja sisejulgeolekukomiteed.

Naine oli tulnud lennuki pardale ilma pagasita ja pidi jääma USA-sse kümneks päevaks.

Bangoris võtsid lennuki vastu osariigi, kohalike ja föderaalsete õiguskaitseorganite esindajad. Föderaalse juurdlusbüroo FBI pressiesindaja Greg Comcowich keeldus ütlemast, kas keegi on vahi all.

CNN tsiteeris föderaalse õiguskaitseorgani esindajat, kes ütles, et naisele antakse tõenäoliselt psühhiaatriline hinnang ning ta ei kujutanud endast põhimõtteliselt mingit ohtu.

Lennuk jätkas lendu Charlotte'isse umbes kolm ja pool tundi hiljem, kui FBI oli reisijad üle kuulanud.