Nadia Savtšenko lendas Moskvasse kohtu all olevaid ukrainlasi toetama

 (16)
Nadia Savtšenko lendas Moskvasse kohtu all olevaid ukrainlasi toetama
Foto: Vadim Kudinov/SIPA

Ukraina ülemraada liige, varem Venemaal vangistuses viibinud Nadia Savtšenko lendas Moskvasse, et toetada kohtus Ukraina rahvuslasi, teatas Twitteris tema advokaat Ilja Novikov.

Savtšenko saabus kohtumajja kell kümme hommikul kohaliku aja järgi, teatas RIA Novosti. Kommentaaride andmisest ta enne kohtuotsuse teatavaks tegemist keeldus. Novikov selgitas, et Savtšenko visiidi eesmärk on toetada ukrainlasi, kelle asja kohtus arutatakse.

„Sellel reisil ei ole muud eesmärki peale Klõhhi ja Karpjuki toetamise,“ ütles Novikov BBC venekeelsele teenistusele.

Tšetšeenia kohus mõistis Ukraina kodanikud Mõkola Karpjuki ja Stanislav Klõhhi 22,5 ja 20 aastaks vangi osalemise eest lahingutegevuses Tšetšeenias 1990. aastatel. Uurijate väitel võtsid nad osa uusaastapealetungist Groznõile ning tegutsesid koos Aslan Mashadovi ja Šamil Bassajevi rühmitustega. Väidetavalt osalesid ukrainlased vähemalt 30 Vene sõjaväelase tapmises.

Uurijate sõnul on Karpjuk ja Klõhh Venemaal keelatud organisatsiooni Ukraina rahvusassamblee – Ukraina rahva omakaitse (UNA-UNSO) liikmed.

Klõhh vahistati 2014. aasta augustis Orjolis ja Karpjuk sama aasta märtsis. Ukrainas väidetakse, et Karpjuk rööviti Ukraina Tšernigivi oblastist ja viidi Venemaale.