Muteerunud viirustüvega eestlane andis positiivse proovi kaks päeva pärast Soome minekut

 (231)
Muteerunud viirustüvega eestlane andis positiivse proovi kaks päeva pärast Soome minekut
Foto: JACK TAYLOR, AFP

Soome tervise ja heaolu instituut (THL) teatas täna, et seal on tuvastatud 29 uut muteerunud koroonaviiruse juhtumit peale varasema 20 juhtumi. Muu hulgas on muteerunud viirusega nakatunu THL-i teatel saabunud Soome ka Eestist.

Uutest juhtumitest 18 on tuvastatud pärast 20. detsembrit 2020 Soome saabunud isikutel. Reisijad on THL-i teatel saabunud Soome järgmistest riikidest: Suurbritannia, Ghana, Rootsi, Lõuna-Aafrika Vabariik, Bosnia ja Hertsegoviina, Taani, Türgi ja Eesti.

Seotud lood:

Kõigist 49 juhtumist, kui on leitud muteerunud viirustüvi, 47 puhul on tegemist Suurbritanniast avastatud tüvega ja kahel juhul Lõuna-Aafrika Vabariigis avastatud viirustüvega. 29 uuest nakatumisjuhtumist 28 on põhjustanud Suurbritannia ja üks Lõuna-Aafrika Vabariigi tüüp, teatab THL.

Eesti terviseametist öeldi Delfile, et ollakse asjaga kursis. "Info saabus täna varajase hoiatamise ja reageerimise süsteemi (EWRS) kaudu," selgitas nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõunik Natalia Kerbo.

Kerbo sõnul viibis UK koroonaviirustüvega Eesti kodanik Eestis viimati 1. jaanuaril ja läks samal päeval Soome. Proov võeti talt 3. jaanuaril.

"Ta on sümptomaatiline ja nüüd Soomes. Terviseamet on Soomest küsinud lisainformatsiooni," ütles Kerbo.

Kerbo sõnul ei ole Eestis ühtegi Sars-CoV-2 viiruse Briti tüve Eestis avastatud, ehkki Eestiski suudetakse seda tuvastada.

Uudist täiendatakse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!